LEKCJA PRZYRODY I EMAPII DO ZWERZĄT W GMNNYM
PRZEDSZKOLU W MAKOWE


W dniu 09 marca 2018 r. z inicjatywy pani Ani Frankowskiej do naszego przedszkola przybyli Pan Kamil Czech leśnik z Nadleśnictwa w Zwierzyńcu. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody. Nasz gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawił przedszkolakom ciekawe informacje o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Miały również możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale Pan Kamil na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek o tematyce przyrodniczej. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.

 

l1
l1
l2
l2
l3
l3
l4
l4
l5
l5
l6
l6