Na przełomie kwietnia i maja w makowskim Gimnazjum miały miejsce dwie patriotyczne uroczystości. Społeczność szkolna uczestniczyła w przepięknych lekcjach historii przygotowanych wspólnie przez gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej: apel - Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej oraz uroczystość w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obecność Pocztów Sztandarowych obydwu makowskich Szkół, odświętne stroje, nastrój powagi i skupienia oraz wzruszające słowa płynące ze sceny wzbudzały u uczestników poczucie dumy i tożsamości narodowej.
23 kwietnia w Gimnazjum, któremu patronuje Święty Wojciech – patron makowskiej Parafii oraz patron Polski, miała miejsce równie podniosła uroczystość – Święto Patrona Szkoły. Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Jerzy Stankiewicz – Wójt Gminy Maków, Ksiądz Prałat Stanisław Ciąpała, Pani Mirosława Górska - Skarbnik Gminy, Pani Jolanta Zarzycka- Karda – Dyrektor GZEAS w Makowie, Pani Urszula Szumska-Ceroń - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Jolanta Szeliga - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Makowie, Pani Teresa Kopińska – Sołtys Makowa.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który dotyczył nienawiści szerzącej się w świecie, dotykającej już każdego, wszechobecnej w mediach. W przedstawieniu można było znaleźć receptę na pokonanie tego zjawiska. Lekarstwem są: miłość, zaufanie, szczerość. Przypomniana została też sylwetka i dokonania św. Wojciecha w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

20180502_101342
20180502_101342
DSCF0458
DSCF0458
DSCF0462
DSCF0462
DSCF0476
DSCF0476