W Gminie Maków tradycją stały się wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży. Jedną z form takiego wypoczynku są wyjazdy organizowane przy współpracy z parafią św. Wojciecha w Makowie, a w szczególności z ks. Grzegorzem Krupą – byłym już wikariuszem parafii. Ksiądz Grzegorz od kilku lat corocznie organizuje i inicjuje akcje mające na celu pozyskanie dofinansowania letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszej Gminy.
W tym roku udało się pozyskać środki finansowe ze sprzedaży samodzielnie wykonanych przez młodzież ozdób świątecznych, palm wielkanocnych oraz wypiekanych pierników. Koszty dowozu uczestników pokryte zostały ze środków budżetu Gminy Maków. Tegoroczny wypoczynek zorganizowany był w dniach 8-14 lipca . Grupa 60 osób z opiekunami wypoczywała w Szklarskiej Porębie.Podczas licznych wycieczek uczestnicy mieli okazję podziwiać panoramę Ka rkonoszy, Gór Izerskich, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej. Zwiedzali średniowieczny Park Techniki, Klasztor Cystersów w Krzeszowie i Kościół Pokoju w Świdnicy. Niemałą atrakcją było zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach, oraz Pragi. Na zakończenie pobytu każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i wszyscy w dobrych nastojach wrócili do Makowa.
Na przełomie lipca i sierpnia planowany jest obóz muzyczny dla dzieci i młodzieży grającej, a także chcącej w przyszłości grać w makowskiej orkiestrze dętej. Młodzi muzycy będą odpoczywać w miejscowości Krutyń.
Ponadto pod koniec sierpnia w miejscowości Małe Ciche przewidziany jest wypoczynek grupy dzieci organizowany we współpracy z klubem ,,Ametyst” ze Skierniewic.

Wakacje_Parafialne_10
Wakacje_Parafialne_10
Wakacje_Parafialne_11
Wakacje_Parafialne_11
Wakacje_Parafialne_13
Wakacje_Parafialne_13
Wakacje_Parafialne_01
Wakacje_Parafialne_01
Wakacje_Parafialne_02
Wakacje_Parafialne_02
Wakacje_Parafialne_03
Wakacje_Parafialne_03
Wakacje_Parafialne_04
Wakacje_Parafialne_04
Wakacje_Parafialne_05
Wakacje_Parafialne_05
Wakacje_Parafialne_06
Wakacje_Parafialne_06
Wakacje_Parafialne_07
Wakacje_Parafialne_07
Wakacje_Parafialne_08
Wakacje_Parafialne_08