Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to jednak są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Świętem zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swymi wychowawcami przygotowały piękny program artystyczny pod hasłem „ Jak to z babcią i dziadkiem było. W większości były to wzruszające wiersze, scenki z życia babci i dziadka oraz wesołe piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla ukochanych gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Następnie dziadkowie zostali obdarowani upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami ze zdjęciem swojej wnuczki lub wnuczka oraz cudowne kwiatki z bibuły.
Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy choinkowej. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. W trakcie wspólnej zabawy nie zabrakło śmiesznych konkursów i zabaw przy muzyce. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność i gorące uczucia za trud włożony w ich wychowanie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_01
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_01
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_02
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_02
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_03
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_03
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_04
Dzien_Babci_Dziadka_Swiete_2019_04